Blog je zrušen

Silná noční bouřka 14.8.2010

Se situací jsem vás již seznamoval, jelikož výstrahy ESTOFEXu a SKYWARNu platí až do druhého dne ráno. Tak pojďme rovnou k pozorování.

Poté, co přešla bouřka den předtím v podvečer, jsem se vrátil ve 20:00 z kola a usedl k počítači. Dívám se na radary a vidím, že to může být zajímavé. Píši si s Mariánem (administrátorem webu Mbourky) na jeho webu o aktuální bouřkové situaci a o tom, jak to vypadá s příchodem bouřek do Brna. Ve 22:30 (ještě 13.8.) se jdu osprchovat a dále sledovat situaci. Bouřky se pohybují relativně pomalu, v tu chvíli zůstávají bouřková jádra ještě v Rakousku. Vše přichází v 0:00, kdy je již slyšitelné první hřmění a už od 23:30 prší. V 0:15 se strhne přívalový déšť, blesky, hromy a nárazový vítr. Blesková show trvá až do 1:00, ale většina blesků je ve formě blýskavice (nad mraky). Jenom pár jich je viditelných jako CC nebo CG. Samotný přívalový déšť ustává již mezi 0:30 a 0:45, pak ještě do 3:00 slabě prší. Po 3:00 již ani neprší a já jdu konečně spát s tím, že jsem v tento den (nebo spíš v tuto noc) zažil děleně 3. nejsilnější bouřku tohoto roku (po pravděpodobné supercele 12.6. a 2. bouřce ze tří 24.5.). Tato bouřka se o to 3. místo dělí ze třetí bouřkou ze tří 24.5., ta byla podobně intenzivní. Na závěr rovněž musím konstatovat, že to byla velmi zajímavá bouřka.


Komentáře k článku

Marek - Stormchaser říká
14.08.2010

Ano, v Brně bylo v ten den něco kolem 6 bouřek, z toho polovina s přívalovým deštěm. Kroupy ani nárazový vítr ani extrémní elektrická aktivita se nevyskytly. Tak uvidíme, jak to dopadne 15.8. tento rok.

radek říká
14.08.2010

pokud pujdou srážky od jihu tak zasáhnou celou čr a právě od jihu byvají srážky docela mohutné tak uvidíme třeba se bude opakovat situace z minuleho roku kdy taky přesně 15.srpna udeřily bouře nad našim uzemím ta včerejší a noční vlna bouřek vypadala sice zajímavě ale nic extra to alespon v Ostravě nebylo v Brně to mudelo být 100x zajimavější tak uvidíme

Marek - Stormchaser říká
14.08.2010

Vydával jsem výstrahu - silné bouřky v celé ČR. Zítra bude situace asi jiná, viz. v další výstraze, kterou během odpoledne vydám.

radek říká
14.08.2010

jak to vidíš s bouřkama na dnešek estofex vydal pro moravu a slovensko opět 1 stupen nebezpečí v polsku , rakousku a v itálii dokonce 2 stupen to už je opravdu extrémní!podle mě se ale už situace co byla z pátku na sobotu opakovat nebudeVložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden (slovy): (požadováno)

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí